Backlink

Kaliteli Backlink Nasıl Alınır? 5 Öneri

Backlink, web sitenizin herhangi bir URL adresinin internetteki başka bir web sitesinin ana sayfasında ya da diğer sayfalarında yayınlanmasıdır. Backlinkler arama motorlarının çalışma mantığı açısından oldukça önemli bir konuma sahiptir. Yani backlinkler Google ve Yandex gibi büyük arama motorlardaki doğal sıralamaları doğrudan etkiliyor.

Backlinklerin potansiyel müşterilere ulaşma açısından bu kadar önemli olması nedeniyle web site sahipleri tarafından sık sık Kaliteli Backlink Nasıl Alınır sorusu sorulmaktadır.

Bu yazımızda sizler için Kaliteli Backlink Nasıl Alınır sorusuna cevap vermek için “Sosyal Medya Hesaplarınızı Kullanın”, “Rakiplerinizin Backlinklerini İnceleyin” ve “Tanıtım Sitelerinde Yazı Yayınlayın” önerilerinde bulunacağız.

Backlink Nasıl Alınır?

Sosyal Medya Hesaplarınızı Kullanın

Kaliteli backlink nasıl alınır sorusuna verilebilecek ilk öneri Sosyal Medyanın Gücüdür. Sosyal medyanın günümüzdeki gücü yadsınamaz. Pek çok farklı şekilde gündemi ve alınan kararları etkileyebilen sosyal medya, backlinklerde de önemli bir konuma sahiptir.

Google SEO çalışmalarında da önemli bir konuma sahip olan sosyal medyanın kullanımı oldukça önemlidir. Sosyal medya konusunda çalışmalar yapmak kimi zaman zor olsa dahi bu çalışmalar sonucunda çok yüksek bir ihtimal beklediğiniz karşılığı alabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden hedef kitlenize göre sosyal medya hesaplarınız açıp, optimize ederek ve düzenli bir şekilde kaliteli içerikler ekleyerek kaliteli backlink alabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınıza sitenizin linklerini, ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi ekleyerek buradan elde edeceğiniz kaliteli backlinkler, size organik trafik ve dolasıyla sıralama olarak geri dönecektir.

Rakiplerinizin Backlinklerini İnceleyin

Günümüzde herhangi bir marka ya da şirket hangi sektörde ürün ya da hizmet sunarsa sunsun mutlaka rekabet içinde olduğu bir rakibi vardır. Rakibinizin önüne geçebilmek için yapabileceğiniz pek çok farklı uygulama mevcuttur. Bu uygulamalardan biri de Backlinkler. Rakibinizin backlinklerini inceleyerek sıralamasını etkileyen backlinkleri keşfedebilirsiniz.

Rakibinizin backlinklerini analiz etmek için kullanabileceğiniz SEO araçları mevcuttur. Bu araçları kullanarak rakibinizin linklerini analiz edebilirsiniz. Ancak analiz esnasında rakibinizde olup, sizde olmayan linklere odaklanmanız gerekir. Böylece rakibinizin sıralamasını etkileyen linkleri keşfedebilir ve o linkleri elde etmek için gerekli adımları atabilirsiniz.

Rakiplerinizin backlinklerini inceleyerek eksik noktalarınızı görebilir ve sıralamanızı etkileyecek olan backlinkleri çok daha kolay bir şekilde keşfedebilirsiniz.

DoFollow – NoFollow Ayrımına Dikkat Edin

Backlinki alırken size katkı sağlayacağını düşündüğünüz linklemelerin bazen herhangi bir etki yaratmadığını görebilirsiniz. Bunun en büyük nedeni DoFollow yerine NoFollow link verilmesidir. 

NoFollow linkler aslında Google botlarına ‘Ben bu siteye referans vermiyorum’ demektir. Daha açık bir ifadeyle sadece yönlendirme yapılması anlamına gelir. Ancak DoFollow linkler backlinkin asıl amacı olan referansı sağlar. 

Backlinkin Kalıcılığı Sağlanmalıdır

Doğru backlink almak aslında sürekli linkleme anlamına gelmemelidir. 2-3 ay yayında kaldıktan sonra silinen bir linkin size pek bir faydası olmayacaktır. Bu nedenle de kalıcı backlink çalışmaları yapmak adına hareket etmelisiniz. Bunun en iyi yolu da içerik kalitesi yüksek bir web sitesi yapısı oluşturmaktır. Paylaştığınız her içerik binlerce tık alıyor ve insanların takdirini topluyorsa backlinki almanız daha kolay olacaktır.

Tanıtım Sitelerinde Yazı Yayınlayın

Sektördeki ürün ya da hizmetinizin tanıtımı için kullanacak olduğunuz backlinkleri elde etmenin bir başka yolu ise tanıtım sitelerinde yazı yayınlamaktır. Tanıtım siteleri ürün ya da hizmetinizi destekleyecek, müşterilerinizin ürün ya da hizmetiniz hakkındaki teknik bilgileri ve dokümanlarını bulabileceği sitelerdir. Bu tarz sitelerde kaliteli yazılar yayınlayarak kaliteli backlinkler elde edebilirsiniz. Bunun için tanıtım sitelerinden backlink satın alma yoluna başvurabilirsiniz.

Tanıtım sitelerinden backlink satın alırken titiz davranmanız gerekir. Örneğin tanıtım sitesi kısa ömürlü olmamalı ve bulunduğunuz sektör ile alakalı olmalıdır. Aksi takdirde backlinkten istediğiniz verimi alamayabilirsiniz.

Kaliteli tanıtım sitelerinde yazı yayınlamak için Tanıtım Yazısı sayfamıza göz atabilirsiniz. Eğer backlink satın alacağınız siteye karar veremiyorsanız ya da daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için Kaliteli Backlink Nasıl Alınır sorusuna cevap vermek için “Sosyal Medya Hesaplarınızı Kullanın”, “Rakiplerinizin Backlinklerini İnceleyin” ve “Tanıtım Sitelerinde Yazı Yayınlayın” önerilerinde bulunduk. Ancak kaliteli backlink nasıl alınır sorusunun cevabı bu 3 öneri ile kısıtlı değildir.

Medyaek olarak uzun yıllardır backlink hizmeti sağlıyoruz. Backlink ya da diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim kanallarımızdan birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir