Blog

Paravan Blog Nedir? Nasıl Açılır?

paravan blog nedir

Paravan blog, SEO çalışmalarında kullanılan bir yöntemdir.  Firmaların Google arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkarak işlerini büyütmelerinde, SEO çalışmaları oldukça önemlidir. Paravan blog, sitenize kaliteli backlink almak ve sitenizin otoritesini artırmakta kullanılan bir tekniktir. Bu özellikleriyle, SEO çalışmaları içindeki önemini oldukça artırmıştır.

Bu teknik, özü itibariyle web sitenizden farklı isimde yan bloglar kurarak Google aramalarında ilk sıralarda çıkmak istediğiniz anahtar kelime ve içeriğe bağlantı vermektir. Ana web sitenizden bağımsız kurduğunuz bloglara önem vererek, SEO uyumlu içerik girmelisiniz. Bu yazacağınız içerikler bağlantı vereceğiniz web sitenizle alakalı olmalıdır.

Web siteyle alakalı olmayan içerikler yazılırsa bu doğru bir backlink çalışması olmayacaktır. Paravan blog yöntemiyle web siteniz kaliteli ve ilgili içeriklere sahip bir siteden baclink almış olacaktır. Böylece, bu yöntemi etkili kullanan firmalar Google aramalarında ilk sıralara çıkacaktır.

Bu teknikte backlink akışını oluşturmak için sosyal medya kanalları da kullanılabilir. Paravan blog, gözden kaçırılan etkili bir SEO stratejisidir. SEO uzmanları da projelerinde bu stratejiyi sıklıkla kullanırlar.

Paravan Blog Nasıl Açılır?

Paravan blog, etkili bir SEO tekniğidir. Bu tekniği kullanmak için, ana web sitenizin yanında farklı isimlerde bloglar açmalısınız. Paravan blog açma süreci aşağıdaki gibidir:

1.Domain Otoritesi Yüksek Siteleri Seçin

Paravan blog açma sürecinde domain otoritesi yüksek siteleri seçmeniz oldukça önemlidir. Çünkü otoritesi yüksek web sitelerinden ana web sitenize vereceğiniz backlinkler daha değerlidir. Bağımsız bloğunuz için WordPress, Weebly ve Wix gibi altyapılar kullanabilirsiniz.

2.Google’da İlk sıralara Çıkmak İstediğiniz Anahtar Kelimeleri Seçin

Açtığınız yan bloğunuzda içerik yazmaya başlamadan Google’da ilk sıralara çıkmak istediğiniz anahtar kelimeleri belirlemelisiniz. Yan bloğunuzun içeriklerinde kullandığınız anahtar kelimeler ile ana web sitenizin bir bağlam içinde olması oldukça önemlidir. Bunun nedeni, alakalı sitelerden backlink almanın daha değerli olmasıdır.

Örneğin, ana web sitenize “evcil hayvan ürünleri” anahtar kelimeli bir içerik yazdınız. Bu yazımızda evcil hayvan ürünlerinin kalitesinden bahsettiniz. Açtığınız yan bloğunuzda ise “evcil hayvan ürünleri fiyatları” anahtar kelimeli bir içerik yazdınız. Bu yazıdan, ana web sitenizde yayınladığınız içeriğe bağlantı vererek bu tekniği uygulamış olursunuz. Bunun gibi birbiriyle bir bağlam içerisinde olan içeriklerden backlink almak SEO çalışmaları için oldukça önemlidir.

3.Bir İçerik Planı Oluşturun

Bu SEO tekniğinde açtığınız yan blogda paylaşacağınız içerikleri belirlemek oldukça önemlidir. Bu içerikleri doğru anahtar kelimelerle yazmalısınız. Bu içeriklerin ana web sitemizle bağlantılı anahtar kelimelerle yazılması oldukça önemlidir. Bunları belirledikten sonra bir içerik planı yaparak yan bloğunuzda düzenli içerik paylaşabilirsiniz.

4.SEO Mantığını İyi Anlayın

Paravan blog bir SEO stratejisi olduğu için SEO’yu iyi anlamalısınız. Anahtar kelime analizi nasıl yapılır, SEO uyumlu içerik nasıl yazılır bu konuları iyi öğrenmelisiniz.

Paravan Blog İşe Yarar Mı?

Paravan blog, yoğun emek gerektiren bir tekniktir. Yan bloğunuzda yayınlayacağınız içerikler için çok çalışmalısınız. Anahtar kelimeleri doğru belirlemeli, içeriğinizin SEO uyumlu olduğuna dikkat etmelisiniz. Eğer bu konulara dikkat ederseniz, bu teknik ile verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Genellikle bu tekniği kullanan kişiler, yan bloğu açarak boş bırakmakta veya bir tane içerik yazıp ilgilenmemektedir. Bu sistemin işe yaraması için istikrarlı içerik paylaşmak oldukça önemlidir. Bir içerik planı yapmak istikrarlı içerik paylaşmanızı kolaylaştıracaktır. Bu SEO tekniğinin, düzenli içerik paylaşıldığı sürece işe yaramaması için bir sebep yoktur.

Medyaek olarak bu yazımızda paravan blog tekniğini detaylıca ele aldık. Siz de bu SEO stratejisini kullanarak sitenizin SEO skorunu artırabilirsiniz. Daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir