Backlink

En İyi Ücretsiz Backlink Siteleri

ücretsiz backlink siteleri

Backlink, bir internet sitesinin diğer sitelerden almış olduğu çeşitli bağlantılara denir ve SEO çalışmalarının en önemli parçaları arasında yer alır. Nofollow ve dofollow gibi farklı türde backlink çeşitleri vardır. 

Backlink çalışması doğru yaptığınızda sitenizin performasının artması kolaylaşacaktır. Ayrıca, kaliteli ve doğru sitelerden alınan backlinkler sitenizin Google gözündeki otoritesini de arttıracaktır. 

Bu içeriğimizde sizler için ücretsiz backlink sitelerinin faydalarından ve ücretsiz backlink alabileceğiniz sitelerden bahsedeceğiz.

Öneri İçerik: En İyi 4 Backlink Analiz Aracı

Ücretsiz Backlink Siteleri Faydalı Mıdır?

Genelde çoğu kişi ücretli backlink kaynaklarını tercih eder, fakat ücretsiz backlink sitelerini gözden kaçırırlar. Ücretsiz ve yüksek domain otoritesine sahip sitelerden alınan backlinkler sitenizin performansına katkı sağlayacaktır. 

Ücretsiz backlink sitelerinin büyük çoğunluğu nofollow şeklinde bağlantı verirler. Ama içlerinde dofollow backlink veren sitelerde bulunmaktadır.

nofollow: Nofollow (rel = “nofollow”), arama motorlarına verilen backlinki görmezden gelmelerini söyler. Yani, backlink veren site arama motorlarına o siteye kefil olmadığını söyler.

dofollow: Dofollow (rel = “dofollow”), nofollow’dan farklı olarak backlink veren sitenin bağlantı verdiği siteye güvendiğini arama motorlarına söyler.

Ücretsiz Backlink Siteleri

about.me

about.me, freelance çalışanlardan girişimcilere kadar herkesin kullanabileceği bir sitedir. Aynı zamanda güçlü, ücretsiz bir backlink kaynağıdır. about.me ile bir profil oluşturup kendinizle ve nişinizle alakalı bilgiler paylaşabilirsiniz.

Domain Otoritesi: 92

Sayfa Otoritesi: 71

blogger.com

blogger.com, tıpkı WordPress gibi blog sitesi oluşturabileceğiniz bir platformdur. Pratik kullanımı ve ücretsiz olması onu tercih edilebilir kılıyor. Ayrıca Blogger, bir Google ürünüdür. 

Blogger ile paravan blog oluşturarak sitenize backlink kaynağı sağlayabilirsiniz. Ama burada dikkat etmeniz gereken bir konu var.

Blogger üzerinden bir site oluşturup sitenize hemen backlink vermemelisiniz. Paravan blogunuzu hem SEO hem de içerik açısından geliştirdikten sonra siteniz için backlink oluşturmalısınız.

Domain Otoritesi: 100

Sayfa Otoritesi: 81

Flickr

Flickr, kullanıcıların fotoğraflarını yükleyebildiği ücretsiz bir sosyal paylaşım sitesidir. Flickr’ı Facebook ve Instagram gibi diğer popüler fotoğraf paylaşım uygulamalarından ayıran şey, sadece fotoğraf merkezli bir platform olmasıdır.

Ayrıca Flickr, ücretsiz backlink alabileceğiniz bir sitedir. Özellikle, ürün fotoğraflarınız varsa onları paylaşıp sitenize bağlantı oluşturabilirsiniz.

Domain Otoritesi: 97

Sayfa Otoritesi: 93

Pinterest

Fotoğraf paylaşabileceğiniz bir diğer platform Pinterest’tir. Pinterest, çeşitli pinler oluşturarak görseller yükleyebileceğiniz bir sosyal paylaşım sitesidir. Ayrıca, sıklıkla tercih edilen ücretsiz backlink sitesidir.

Pinterest’te görseller üzerinden sitenize backlink sağlayabilirsiniz. Bunu yanında, uzun vadede sitenize trafik de çekebilirsiniz.

Domain Otoritesi: 94

Sayfa Otoritesi: 78

Reddit

Reddit, insanların çeşitli sorular sormak için kullandığı haber, forum tarzında bir sitedir. Burada üyelik açan kullanıcılar herhangi bir alanla ilgili aradıkları bilgiyi bulup bunun üzerinde tartışabilirler. 

Reddit ile hesap açıp sitenize backlink verebilirsiniz. Ama, Blogger için söylediğimiz şey Reddit için de geçerlidir. Reddit’te hesap oluşturduktan sonra bir süre orada paylaşım yapmalısınız. Ardından, sitenize bağlantı oluşturabilirsiniz.

Domain Otoritesi: 94

Sayfa Otoritesi: 94

Startup Ranking

StartupRanking, dünyanın her yerinden startupları keşfetmeye ve tanıtmaya odaklanan çevrimiçi bir platformdur. Özellikle, yeni bir girişiminiz varsa bunu tanıtmak için Startup Ranking sizin için faydalı olabilir. Burada profil oluşturarak sitenize backlink verebilirsiniz.

Domain Otoritesi: 94

Sayfa Otoritesi: 78

Youtube

Youtube, 2 milyardan fazla kullanıcısı ile dünyanın en büyük video paylaşım platformlarından birisi. Bu denli büyük bir kitleye sahip olan site, sizin için çok güçlü bir backlink kaynağı olabilir.

Youtube’da oluşturduğunuz videoların açıklama kısmına sitenizin linkini ekleyerek ücretsiz olarak backlink kazanabilirsiniz.

Domain Otoritesi: 100

Sayfa Otoritesi: 100

Medyaek olarak bu yazımızda sizler için ücretsiz backlink sitelerini ve faydalarını derledik. Daha fazla bilgilendirici içerik için blogumuzu takip edebilirsiniz. Ayrıca, farklı kategorilerdeki sitelerde tanıtım yazısı yayınlamak için backlink sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir